Termoaktywny zabieg antycellulitowy można obecnie wykonać już wielu różnych gabinetach kosmetologicznych. Zabieg polega na podniesieniu temperatury ciała, aby nałożone na skórę składniki jak najlepiej wniknęły w jej głąb. Termoaktywny program antycellulitowy zyskuje na popularności i coraz częściej wykonywany jest w sytuacji, kiedy na przykład przed wakacjami czy ważną imprezą chcemy szybko pozbyć się cellulitu i cieszyć się gładką skórą. Na czym dokładnie polega ten zabieg, kiedy jest polecany i jakich efektów możemy się spodziewać? Podpowiadamy.

Termoaktywny zabieg na cellulit – czym jest?

Aktywny zabieg antycellulitowy zaliczany jest do zabiegów termicznych, czyli bazujących na podwyższeniu temperatury ciała. Jego zadaniem jest usunięcie cellulitu i wyszczuplenie wybranej partii ciała. Może być on jednym ze sposobów walki z cellulitem, czyli strukturalną zmianą w warstwie podskórnej, która może być spowodowana czynnikami genetycznymi, zbyt wysoką wagą, nieodpowiednim żywieniem, a także nieprawidłowościami występującymi w obszarze krążenia czy odpływu limfatycznego. 

Na czym polega termoaktywny zabieg na cellulit?

Termoaktywny program anty-cellulitowy to zabieg w przebiegu, w ramach którego podnosimy temperaturę ciała poprzez przykrycie folią stretch, aby nałożone wcześniej na wybrany obszar składniki aktywne, które mają za zadanie spalać tłuszcz i pomóc w usuwaniu obrzęku wodno-limfatycznego mogły jak najbardziej efektownie działać. Podniesienie temperatury ułatwia transport substancji aktywnych. Co więcej, nałożone składniki aktywne zdecydowanie lepiej wchłaniają się w wyższej temperaturze, a dodatkowo takie warunki przedłużają działanie substancji aktywnych.

Jak dokładnie przebiega taki zabieg? Najpierw wykonywany jest peeling wybranego obszaru, aby stymulować limfę. W wyniku tej procedury może dojść do intensywnego zaczerwienienia skóry. Następnie nakłada się ampułkę ze składnikami aktywnymi przyspieszającymi metabolizm. Taki preparat może zawierać między innymi Kompleks kwasów AHA, kofeinę, l-karnitynę, guaranę, algi i inne składniki o działaniu antycellulitowym. Algowa maska termiczna podnosi również temperaturę ciała, przez co rozszerzają się naczynia krwionośne, a transport substancji aktywnych jest ułatwiony. Składniki te pomagają w usuwaniu obrzęku wodno-limfatycznego, a także wykazują działanie detoksykujące, co oznacza, że pomagają usunąć niechciane złogi z organizmu.

W kolejnym etapie ciało owijane jest folią stretch, której zadaniem jest spowodowanie okluzji. Produkt ten pomaga zachować ciepło te ciała, dzięki czemu składniki aktywne będą miały więcej czasu na to, by wniknąć w głąb skóry. Po nałożeniu ampułki i folii należy odczekać przynajmniej trzy godziny, aby zabieg ten mógł przynieść pozytywne efekty. Z tego powodu zazwyczaj osoba, która go wykonuje, pozwala klientce udać się do domu.

Należy folię trzymać w domu. Niczego po zabiegu nie zmywamy. Po 3 godzinach należy zdjąć folię i wymasować w ciało specjalną oliwkę, którą powinien przekazać nam kosmetolog. Po takim zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. Możemy czuć też kłucie igiełek, a lekki dyskomfort może towarzyszyć nam jeszcze następnego dnia. Dlatego warto mieć świadomość, że technika ta powoduje lekki dyskomfort, a  termoaktywny program antycellulitowy to zdecydowanie nie jest zabieg relaksacyjny. Lepsze efekty osiągniemy, kiedy będziemy go wykonywać dwa razy w tygodniu.

Ze względu na to, że kilka dni po zabiegu skóra może być bardziej podatna na szkodliwe działanie promieni słonecznych, zaleca się wykonanie serii zabiegów w sytuacji, kiedy zostało co najmniej 2 tygodnie do wyjazdu na urlop i nie zaleca się korzystania z solarium bezpośrednio po zabiegu. Należy pić dużo wody, a odczuwalne swędzenie może towarzyszyć ci przez do 24 godzin. Niektóre osoby w czasie wykonywanych serii obserwują zwiększoną wrażliwość na zabieg i stale pojawiające się zaczerwienienia się skóry.

Termoaktywny zabieg na cellulit abyss – wskazania

Spa abyss to zabieg o działaniu termoaktywnym, w wyniku którego przy dużych depozytach tłuszczowych możemy stracić nawet 5cm. Takich cudów można dokonać dosłownie, gdy zostało 2 tygodnie do wyjazdu na urlop, a my nie jesteśmy zadowolenie ze swojego ciała. Polecany jest on w przypadku cellulitu włóknistego w fazie pierwszej i drugiej, miejscowego depozytu tłuszczowego, a także, by ujędrnić skórę.

Termoaktywny zabieg antycellulitowy – efekty

Abyss termoaktywny program polega na wykonaniu peelingu wybranego obszaru ciała, aby wywołać kontrolowany stan zapalny tkanki oraz by dłużej substancje pozostały na skórze. Efekty mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu. Program ten przede wszystkim ujędrnia skórę, redukuje cellulit, poprawia elastyczność i gęstość naskórka, a także zmniejsza wymiary i obwody wybranych partii ciała. Może zredukować obrzęki tłuszczowe i doprowadzić do miejscowej aktywacji mikrocyrkulacji.

Termoaktywny program antycellulitowy – przeciwskazania

Wśród przeciwwskazań do wykonania antycellulitowego zabiegu termoaktywnego można wymienić żylaki, zakrzepowe zapalenie żył i stany zapalne w obszarze, w którym ma być wykonany zabieg. Przeciwwskazaniem jest też ciąża i karmienie piersią, a także niektóre nowotwory. Zawsze warto zapytać kosmetologa wykonującego zabieg, czy w naszym przypadku jest on bezpieczny.