Obecnie oferta gabinetów kosmetologicznych jest niezwykle zróżnicowana i dostosowana do potrzeb i wymagań różnych klientów, zmagających się z wieloma problemami skórnymi związanymi z utratą elastyczności naskórka, przebarwieniami, zmarszczkami, trądzikiem, niedoskonałościami czy zaskórnikami. Z tego powodu powstają coraz to nowe technologie i zabiegi wykorzystujące różne techniki mające skutecznie odpowiadać na problemy klientów gabinetów stomatologicznych. Wśród takich zabiegów pielęgnacyjnych o zindywidualizowanej metodzie pielęgnacji, która jest jednocześnie unikalna i kompleksowa można wymienić hydradermię, która dostępna jest w różnych wersjach, takich jak podwójna jonizacja guinot czy zabieg hydradermie lift, w zależności od tego czy skóra klienta potrzebuje odżywienia, oczyszczenia, odmłodzenia czy rozjaśnienia. Na czym dokładnie polega ten innowacyjny zabieg i komu jest polecany? Podpowiadamy.

Hydradermia – co to za zabieg?

Hydradermia to ekskluzywny zabieg pielęgnacyjny. Jest to kompleksowa i zindywidualizowana metoda pielęgnacji skóry, która zapewnia młodzieńczy wygląd, poprawę owalu twarzy czy jędrności skóry, a także jej nawilżenia. Obecnie dostępnych jest wiele różnych typów zabiegów hydrodermii dostosowanych do celów pielęgnacyjnych i rodzajów skóry klienta. Wśród nich można wymienić procedury takie jak program hydradermie lift, hydradermie lift deluxe czy zabieg hydradermie youth. Już po pierwszym zabiegu hydradermii klienci widzą znaczną różnicę w wyglądzie skóry i konturów twarzy. Wśród zabiegów marki Guinot hydradermia cieszy się największym zainteresowaniem ze względu na jej kompleksowe działanie i stymulacje mięśni twarzy za pomocą masażu, a także odpowiednich elektrod oraz wykorzystaniu najlepszej jakości składników aktywnych.

Hydradermia guinot – jak przebiega ten zabieg?

Zabieg hydraderm podwójna jonizacja wykonywany jest w kilku krokach. Najpierw skóra jest dokładnie oczyszczana, a następnie wykonuje się na niej peeling. W kolejnym kroku specjalista dobiera dla każdego klienta indywidualny zestaw specjalnych aktywnych koncentratów, które dopasowane są do potrzeb skóry zarówno na twarzy, jak i wokół oczu, na szyi i dekolcie. Zabieg hydraderm podwójna jonizacja wykonuje się przy użyciu specjalnego preparatu aparatu hydraderm, w którym zastosowane są specjalne delikatne mikroprądy, które pomagają przenosić aktywne składniki w głąb skóry.

Aparat ten cechuje innowacyjność. Umożliwia on szybkie i dogłębne wchłanianie zjonizowanych składników aktywnych. Pod koniec zabiegu wykonywany jest też masaż relaksacyjny przywracający skórze równowagę i na każdą z okolic nakładana jest maseczka dopasowana do potrzeb konkretnego rejonu. W ostatnim etapie specjalista nakłada na wszystkie okolice poddane tej procedurze specjalny krem. Twarz jest zrelaksowana po zabiegu i zyskuje odpowiednie napięcie.

W przypadku zabiegu hydraderm lift po oczyszczeniu skóry twarzy wykonywany jest drenaż limfatyczny za pomocą specjalnych elektrod kulkowych. Ich zadaniem jest poprawa mikrokrążenia i przygotowanie skóry do stymulacji mięśni. Ta z kolei przeprowadzana jest przy użyciu specjalnych elektrod, których celem jest wzmocnienie mięśni twarzy, poprawa ich jędrności i elastyczności. Dają one impuls do wznowienia pracy mięśni. Maszyna ta bez użycia gimnastyki twarzy unosi rysy twarzy i stymuluje aktywność komórkową, dzięki czemu mięśnie odzyskują napięcie, a skóra ma możliwość odzyskania odpowiedniej gęstości. Na zakończenie specjalista uzupełnia zabieg masażem modelującym, a także dobiera do typu skóry klienta maseczki liftingujące.

Komu polecany jest zabieg hydradermie guinot?

Zabieg hydradermii jest najbardziej kompleksową i zindywidualizowaną metodą pielęgnacji. Występuje w różnych wersjach dostosowanych do potrzeb różnej skóry. Zastosowanie tego zabiegu do celów pielęgnacji jest więc niezwykle szerokie. Zabieg hydradermi polecany jest praktycznie każdemu.

Może być on wykonany w przypadku suchej i odwodnionej skóry, zarówno twarzy, wokół oczu, szyi, jak i dekoltu lub wtedy kiedy nasza cera jest ziemista i zmęczona. Doskonale sprawdza się on również, by przywrócić elastyczność słabo napiętej i wiotkiej skóry, a także, by usunąć cienie pod oczami. Hydrodermia może być również wykorzystana jako zabieg anty–aging, który stanowi prawdziwą rewolucję młodości. Jest to świetny naturalny lifting twarzy, który wygładza zmarszczki, napina skórę i modeluje kontur twarzy, nadając jej młodzieńczy wygląd.

Hydrodermia może być wykorzystywana jednak również przez osoby, które nie zmagają się ze zmarszczkami, lecz mają problem z niedostatecznym nawilżeniem skóry, ponieważ wykorzystywana mieszanka w przypadku każdego klienta jest indywidualnie dopasowywana do potrzeb, a dzięki elektrostymulacji tkanek wszystkie substancje aktywne wnikają podczas takiej procedury znacznie głębiej struktury komórkowe niż w przypadku domowej pielęgnacji za pomocą standardowych kremów.

Hydradermie lift guinot – natychmiastowy efekt liftingu

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się zabieg hydradermie lift guinot, ponieważ prąd, którego używa się w czasie tej procedury, jest swego rodzaju naturalnym liftingiem twarzy. Dlatego drenaż tkanki stymulacja mięśni powodują poprawę ich napięcia we wszystkich rejonach twarzy. Dodatkowo stymulacja mięśni przywraca im odpowiednie napięcie, unosi rysy twarzy i działa jak delikatna sesja body buildingu.

Poprawę kondycji skóry, jej witalności, dotlenienie, napięcia i konturu widać już po 1 zabiegu, po którym twarz jest wyraźnie odmłodzona. Sekretem zabiegu hydrodermia lift jest drenaż wykonywany za pomocą elektrodkulkowych, który pozwala zrelaksować skórę i poprawić jej mikrokrążenie, a następnie stymulacja mięśni, dzięki której odzyskują one jędrność i elastyczność, a owal twarzy jest podniesiony.

Hydradermia lift – przeciwwskazania

Zabieg hydradermii dopasowywany jest zależnie od celów pielęgnacyjnych i pozwala on zrewitalizować skórę, odzyskać odpowiednią objętość, a mięśnie twarzy odzyskują napięcie. Jest to świetny zabieg anti-agin, a także zapewniający intensywne nawilżenie. Po nim twarz jest zrelaksowana, sprężysta i zrewitalizowana. Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonania tej procedury. Wśród nich wymienia się ciążę oraz okres karmienia piersią. Hydradermi nie powinno wykonywać się również w przypadku miejscowych infekcji skórnych oraz aktywnej opryszczki. Przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu jest też rozrusznik serca, choroby serca oraz epilepsja, a także miejscowe uczulenie na którykolwiek ze składników mieszanki aktywnej stosowanej podczas tej procedury.