Osoby chcące w jakikolwiek sposób poprawić swój wygląd, obecnie mogą skorzystać z szeregu wielu różnych zabiegów zarówno kosmetologicznych, jak i z zakresu medycyny estetycznej, które mogą pozytywnie wpłynąć na kondycję ich skóry, włosów, paznokci, a także poprawę sylwetki. Obecnie stale poszukiwane są nowe metody i ulepszane są znane już techniki, aby przy wykorzystaniu możliwie najbardziej biodostępnych substancji, móc poprawiać mankamenty urody. Wśród zabiegów, które ostatnio stały się bardzo popularne, można wymienić te z wykorzystaniem Profhilo. Jest to nowoczesna, praktycznie bezbolesna i niezwykle skuteczna metoda odmładzania twarzy, która gwarantuje efekt liftingu bez użycia skalpela. Czy warto wykonać zabieg Profhilo? Podpowiadamy.

Molekuła młodości PROFHILO – na czym polega?

Wśród zabiegów medycyny estetycznej dużą popularnością cieszą się zwłaszcza te, które nie wiążą się z ryzykiem powstawania komplikacji pozabiegowych. Z tego powodu dużym zainteresowaniem cieszy się zabieg Profhilo, w którym wykorzystuje się substancję zawierającą kwas hialuronowy w najwyższym dostępnym na rynku stężeniu. W jednej dawce znajduje się aż 64 mg kwasu hialuronowego pozyskiwanego naturalnie, co sprawia, że preparat Profhilo może pomóc nie tylko przywrócić utracony kontur twarzy i wyostrzyć rysy, ale także wygładzić zmarszczki na twarzy i szyi.

Obecnie preparat ten jest jedyną substancją wykorzystywaną do bioremoodelingu, czyli przywracania zanikających wraz z postępującym procesem starzenia właściwości skóry. Co istotne, zabieg ten nie jest typowy dla medycyny estetycznej, ponieważ podczas takiej procedury nie dochodzi do zmiany rysów twarzy czy też objętości poszczególnych tkanek ale jego celem jest przywrócenie twarzy do poprzedniego stanu, dzięki czemu zyska ona wygląd sprzed lat. Kwas hialuronowy znajdujący się w preparacie Profhilo podnosi skórę, ujędrnia ją i przywraca dawną gęstość. Działa on na wielu poziomach, a więc nie tylko wygładza skórę zewnętrzną, ale wnika również w głębsze jej warstwy, powodując ich uniesienie i ujędrnienie.

Przebieg zabiegu PROFHILO

Zabieg Profhilo polega na wstrzyknięciu specjalnego preparatu, który jest biostymulatorem tkankowym do wyselekcjonowanych obszarów anatomicznych znajdujących się po obu stronach twarzy. Punkty te znajdują się w okolicy nosa, uszu, ust, żuchwy, a także oczu. Jest ich łącznie 10, a więc 5 po obu stronach twarzy. Technika ta pozwala na zminimalizowanie ryzyka związanego z podaniem preparatu do dużych naczyń czy uszkodzenia nerwów. Zabieg ten nie wymaga znieczulenia, a po oznaczeniu odpowiednich punktów na twarzy pacjenta, specjalista bardzo powoli wstrzykuje preparat tak, aby zminimalizować ryzyko powstawania krwiaków czy zasinień. Taka technika podania pozwala również maksymalnie zminimalizować komfort związany ze wstrzykiwaniem tego preparatu. W związku z tym zabieg ten uznaje się za bezbolesny. Profhilo można podawać nie tylko w okolice twarzy, ale również na szyję, dekolt, dłonie, a także inne wybrane partie ciała.

Efekty zabiegu PROFHILO – odmłodzenie twarzy

Uwalniająca się z preparatu molekuła młodości działa jak milion sprężynek przywracając utracony kontur twarzy i wysmuklając jej rysy. Zabieg z użyciem preparatu Profhilo to jedyna taka technika, która wykorzystuje tak wysokie stężenie kwasu hialuronowego, wynoszące aż 64 ha w jednej dawce. Z tego powodu efekty zabiegu Profhilo widoczne są już po jednej sesji. Preparat neutralizuje dodatkowo tzw. chomiczki, zapewniając skórze napięcie i sprężystość. Co istotne, efekt tego zabiegu jest trwały i widoczny na całej skórze twarzy, która staje się odświeżona i zrewitalizowana. Poza zauważalnymi efektami odmłodzenia pacjenci mogą dostrzec również poprawę nawilżenia skóry. Zabieg ten gwarantuje naturalne rezultaty, lecz, by móc w pełni cieszyć się z efektów, jakie daje, najlepiej wykonać dwie serie. Zaleca się wykonanie drugiego zabiegu po dwóch miesiącach od ostatniego zabiegu.

Mimo że preparat podawany jest jedynie w pięciu punktach po każdej ze stron twarzy, dzięki temu, że znajduje się w nim kwas hialuronowy, który jest głównym komponentem rusztowania skóry i współpracuje z komórkami skóry, kompletny efekt tego zabiegu można zobaczyć po dwóch miesiącach od wykonania ostatniego zabiegu Profhilo. Co więcej, już bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków. Dla podtrzymania efektów zaleca się wykonywać tzw. zabiegi przypominające. Widoczne efekty pojedynczej serii w zależności od parametrów skóry dostrzegalne są do 1-1,5 po wstrzyknięciu Profhilo do skóry i tkanki podskórnej.

Wskazania do zabiegu PROFILO

Profhilo to zabieg, którego efekty utrzymują się dość długo. Dodatkowo jest również dość nieinwazyjny. Z tego powodu polecany jest w wielu przypadkach. Przede wszystkim specjalna technika zabiegu, która polega na wstrzykiwaniu stymulatora tkankowego, jedynie w 5 punktach sprawia, że już po pierwszym zabiegu pacjenci widzą jego efekty. Dlatego to propozycja dla osób niecierpliwych.

Profhilo to innowacyjny produkt na rynku, który zawiera stabilizowane kompleksy  hybrydowe, dostarczane przy wykonywaniu niewielkiej liczby punktów iniekcji na twarzy, dzięki czemu gwarantują pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia. Polecany jest on więc w przypadku wiotkiej skóry, zmarszczek, utraconego konturu twarzy, opadającego owalu twarzy, tzw. chomiczków na policzkach, a także w przypadku braku napięcia i elastyczności skóry. Może być on wykonywany również na dekolcie, szyi, dłoni, kolanach i innych części ciała. Wówczas nosi o nazwę Profhilo body.

PROFHILO – przeciwwskazania

Zabieg nie wymaga znieczulenia. Dlatego przeciwwskazaniem nie jest uczulenie na składniki takich preparatów. Jednak przeciwwskazaniem do jego wykonania są uczulenia czy podrażnienia skóry wywołane wpływem kwasu hialuronowego na wybrane obszary ciała.

Profhilo nie może być więc wykorzystywany u osób, u których występuje nadwrażliwość na kwas hialuronowy. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest także ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia krwi, a także przyjmowanie leków zaburzających krzepliwość krwi. Jak każdy tego typu zabieg, ten również nie może być wykonywany w okresie infekcji wirusowej, grzybiczej lub bakteryjnej, a także w przypadku aktywnej opryszczki.

Zalecenia po zabiegu odmładzającym PROFHILO

Zabieg jest bezbolesny, dlatego zaraz po jego wykonaniu możemy wrócić do wykonywania codziennych czynności. Ten zabieg odmładzania skóry wymaga jednak przestrzegania pewnych zaleceń. Po jego wykonaniu wśród nich można wymienić: unikanie przez 48 godzin wahań temperatury, a więc korzystania z sauny, solarium czy komory zimna, a także unikanie nadmiernej mimiki. Przez około 3 tygodnie lepiej nie pływać i nie wykonywać forsujących ćwiczeń fizycznych. Dodatkowo po zabiegu Profhilo należy odpowiednio pielęgnować miejsca, w których była wykonana iniekcja, unikać opalania i pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Pozostałe zalecenia przekaże nam specjalista, który wykonuje zabieg.

Cena zabiegu PROFHILO

Ceny zabiegu Profhilo uzależnione są od lokalizacji kliniki czy doświadczenia personelu, a także innych czynników. Na większości stron internetowych znajdziemy aktualne cenniki wszelkich zabiegów kosmetologicznych i z zakresu medycyny estetycznej. Profhilo to zabieg, który kosztuje około 1200-2000 zł. Profhilo pozwala jednak na spowolnienie starzenia się skóry, a jego efekty widoczne są przez 1-1,5 roku. Dlatego warto zastanowić się, czy stosunek jakości do ceny nam odpowiada.